Dodawanie nagłówków kolumn

Nagłówki kolumn są bardzo ważne w arkuszu kalkulacyjnym. Dobrze dobrany wyraz znajdujący się w nagłówkach poszczególnych kolumny, czyli w pierwszej od góry komórce powinien mówić nam co się znajduje poniżej. Jakie dane znajdują się w danej kolumnie.

Nadanie koloru wierszom parzystym w arkuszu
Dodanie nagłówków kolumn poprawia czytelność danych

Nagłówkami kolumn mogą być np.: Imię, Nazwisko, E-mail, Numer telefonu – itp. Z pewnością nagłówki poprawiają czytelność danych w pliku.

Jak dodać szybko nagłówki do kolumn w Arkuszu Gogole? Samo zagadnienie wydawać by się mogło wręcz banalne 🙂 Jak to – jak dodać nagłówki kolumn? Po prostu – kliknąć w komórkę na samej górze danej kolumny i zacząć wpisywać tekst.

Otóż nic bardziej mylnego 🙂 Nagłówki do kolumn można dodać normalnie albo sprytnie.

Pierwszą metodę na pewno znasz. Tutaj opisujemy tę drugą metodę, która znacznie przyspieszy Twoją pracę z Arkuszem Google.

Otóż zaznaczasz komórki do których chcesz dodać nagłówki. Z reguły są to komórki z znajdujące się w najwyższym wierszu arkusza. Jednak ta metoda zadziała także do innych wierszy w Arkuszu Google.

Po zaznaczeniu komórek po prostu wpisujesz wartość i klikasz Enter. Na początku jest to nieco nienaturalne. Ale jeżeli zaznaczysz pewien obszar komórek i zaczniesz od razu potem wpisywać coś na klawiaturze to ten tekst będzie wpisywany do pierwszej komórki z zaznaczonego zakresu. Następnie po wciśnięciu przycisku Enter przejdziesz do następnej komórki. I tak dalej.

Dzięki temu sposobowi nie musisz po każdym wpisaniu nagłówka i zatwierdzeniu go Enterem przesuwać strzałkami lub myszką zaznaczenia do kolejnej żądanej komórki. Oczywiście jeżeli wpisujemy wartości do komórek znajdujących się pod spodem, czyli ułożonych w pionie to nie stanowi to problemu. Jednak wpisując nagłówki kolumn do komórek położonych obok siebie w poziomie zyskujemy sporo czasu.

Poniżej znajduje się krótki film, który pokazuje proces jaki opisałem powyżej.

Jak sprytnie dodać nagłówki nad kolumnami w Arkuszu Google

Dodaj komentarz