Angielska wersja Arkuszy Google

Polacy to świetni programiści, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Niemniej jednak aplikacji napisanych dla języka angielskiego jest o wiele, wiele więcej. Oczywiście Arkusze Google, tak jak wiele innych programów komputerowych posiada przetłumaczony interfejs na kilkadziesiąt innych języków, w tym język polski również. Jednak ja używam Arkuszy Google po angielsku.

Interfejs oznacza najczęściej graficzny zestaw przycisków (GUI) i poleceń w menu pozwalających na interakcję użytkownika z danym programem.
Więcej o tym znajdziecie chociażby tutaj - 
https://pl.wikipedia.org/wiki/Graficzny_interfejs_u%C5%BCytkownika

Ja osobiście używam (z reguły) programów komputerowych w wersji anglo-języcznej. I to nie dlatego, że dobrze mówię po angielsku. Właśnie wręcz przeciwnie, mój język angielski jest raczej średni.

Dzięki obcowaniu na co dzień z nazwami napisanymi w języku angielskim poprawiam sobie znajomość tego języka.

Dodatkowo w języku angielskim mogę znaleźć o wiele więcej informacji w internecie. Po polsku mówią i piszą tylko Polacy, czyli jakieś 40 mln ludzi. Języka angielskiego używa co najmniej kilka razy więcej ludzi w internecie. Arkusze Google po angielsku są także o wiele częściej używane niż po polsku. Dzięki temu, jeżeli szukam rozwiązania jakiegoś problemu i używam do tego języka angielskiego mam kilka razy większe szanse na znalezienie prawidłowej odpowiedzi.

Na niniejszej stronie w większości znajdziecie screeny (zdjęcia/zrzuty ekranu mojego monitora) z Arkuszami Google w języku angielskim. Mogą być od tego drobne wyjątki, chyba, że w komentarzach będziecie prosić o przełączenie na język polski. Natomiast już na pewno wszystkie funkcje, jakich będę używał w formułach i/lub w skryptach będą po angielsku.

gdzie włączyć angielskie nazwy funkcji w Arkuszach Google

Ustawienia języka przeprowadza się dla całego konta w Google. Odnośnie tego jak założyć konto w Google, jak je skonfigurować oraz przede wszystkim dlaczego warto to zrobić pisałem tutaj. Natomiast nawet mając ustawiony język polski polecam mieć zaznaczoną opcję w ustawieniach Arkuszy Google mówiącą o używaniu angielskich nazw funkcji.

Jeżeli Arkusze Google po angielsku na początku będą dla Ciebie nieco trudne to nie rób nic na siłę.
Włącz sobie język polski, ale z czasem spróbuj znowu przełączyć się na język Szekspira 😁